Iranians residing in Australia

خرید خانه در استرالیا | اخذ وام

خرید خانه در استرالیا

درود بر همه دوستان و عزیزانی که در استرالیا زندگی میکنند ، به پیشنهاد اعضاء گروه های ایرانیان استرالیا بر آن شدیم پرسش و پاسخ های متداول و مهم  رو در  اینجا به اشتراک بزاریم تا اولا حجم سوالات تکراری را کم کنیم و در مرحله دوم چراغ راهی باشه برای عزیزانی که به زودی قصد خرید خانه دارند ، امیداست بتونیم کمکی کرده باشیم

پس انداز جهت خرید خانه و اخذ وام در استرالیا

آمادگی برای خرید خانه با پس انداز برای پرداخت ودیعه شروع می‌شود. پس‌انداز کردن ابتدا ممکن است سخت به نظر برسد، اما با یک استراتژی قوی، می‌توانید آن را به واقعیت تبدیل کنید.
توجه به چند نکته کمک می  کند پس‌انداز کردن را شروع کرده و زودتر از آنچه که فکر می‌کنید به مالکیت خانه برسید.

1-  وضعیت مالی فعلی خود را بررسی کنید
شاید براتون ساده به نظر برسه ولی فهمیدن وضعیت مالی به شما کمک می‌کند هزینه های تان را بیش از پیش تنظیم کنید. برای این منظور حتما به موارد زیر نگاهی بیندازید:
– درآمد: شامل همه حقوق شما و سایر درآمدها.
– هزینه‌ها: قبوض، مخارج خوراکی، تفریحات، هر ماه پول‌های شما کجا می‌رود؟
– بدهی‌ها: وام‌ها یا کارت‌های اعتباری که شما در حال پرداخت آنها هستید.
– دارایی‌های: پس‌اندازها یا چیزهایی که می‌توانید در صورت نیاز بفروشید.
دانستن موارد فوق به شما کمک می‌کند متوجه شوید در صورت خرید خانه هر ماه چقدر می توانید پس‌انداز کنید.

2- چقدر می‌توانید وام بگیرید؟
داشتن برآورد دقیق از مبلغی که می‌توانید وام بگیرید به شما کمک می‌کند بدانید، چقدر باید صرفه‌جویی کنید. به یاد داشته باشید که هزینه‌های دیگری هم وجود دارد که در خرید یک خانه دخیل است، مانند استمپ دیوتی، بیمه رهن و هزینه‌های مرتبط با انتقال مالکیت.
محاسبه ودیعه‌ی مورد نیاز بصورت زیر است
 –  قیمت خانه‌ای که می خرید
 –  بعلاوه سایر هزینه ها مثل استمپ دیوتی و بیمه رهن و هزینه وکیل
–  منهای مبلغی که می‌توانید وام بگیرید
اگر نیاز به توضیحات بیشتری است لطفا با ما تماس بگیرید. ما در مگافایننس به عنوان مشاور وام مسکن، با یک تماس ساده و کاملا رایگان وضعیت مالی تان را بررسی کرده و مقدار ظرفیت وام تان را برآورد می کنیم.

3-   برای پس‌انداز ودیعه هدفگذاری کنید
ایده‌ال این است که روی ۲۰ درصد ودیعه هدف گذاری کنید. در استرالیا بانکها زمانی که آورده شما ۲۰ درصد ارزش ملک را تشکیل دهد، به شما اعتماد بیشتری می کنند، حق بیمه رهن را از شما نمی گیرند و ما به عنوان بروکر در چند نوبت برای پایین آوردن نرخ بهره با بانک چانه می زنیم.
علاوه بر ودیعه شما به پول اضافی برای پوشش سایر هزینه‌های خرید خانه، مانند هزینه‌های وکیل، بررسی‌های مربوط به خانه، مالیات، اسباب کشی و بیمه نیاز خواهید داشت.
 
اگر به هر دلیلی فراهم کردن ۲۰ درصد ودیعه براتون مقدور نیست، نگران نباشید برخی بانکها تا ۹۵ درصد قیمت خانه را وام می دهند و شما کافی است ۵ درصد ودیعه و سایر هزینه های خرید ملک را فراهم کنید. ممکن است پس از بررسی های اولیه پیشنهاد دهیم از مساعدت های دولت برای خانه اولی ها استفاده کنید، در این صورت اگر چه ودیعه شما کمتر از ۲۰ درصد است ولی از مزایای ودیعه ۲۰ درصدی برای معافیت از پرداخت بیمه رهن و نرخ بهره پایین منتفع می شوید.
 
4-  استفاده از مساعدت های دولتی برای خانه اولی ها چطور؟
چرا که نه! اگر شما در حال خرید خانه اول خود هستید، ممکن است برای موارد زیر واجد شرایط باشید:
–  کمک هزینه اولین خریدار خانه
–  طرح ذخیره ساز سوپر اولین خانه
–  طرح ضمانت مسکن
این مزایا می‌توانند با ارائه کمک‌های مالی و کاهش هزینه‌ها در هنگام خرید اولین خانه‌تان، به افزایش پس‌اندازهایتان کمک کنند. برنامه‌های دولتی ممکن است شامل کمک‌های مالی، تخفیف‌ها و کاهش استمپ دیوتی شود.
–       تا چه مدت پس‌انداز کنیم؟
اگر بد‌انید هر ماه چه مبلغی پس‌انداز می کنید و چقدر می‌توانید وام بگیرید، می‌توان زمان لازم برای تامین کل ودیعه را برآورد کرد.
 – چه مراحلی باید برای اجرای برنامه‌تان انجام دهید؟
– زمانی که به اهدافتان نزدیک شدید، وقت خوبی است که موافقت پیشین وام pre-approval را براتون درخواست کنیم. این بدان معناست که بانک وام دهنده قبل از خرید خانه، با مقدار وام اعطایی به شما بصورت مشروط موافقت می کند.
پس‌انداز کردن برای تهیه ودیعه مهم است و این می تواند از طریق  برنامه‌ریزی و انظباط مالی محقق شود. به عنوان مشاور وام مسکن، ما فرایند پیچیده و وقت‌گیر خرید مسکن را برای شما ساده و آسان می کنیم.

برای خرید خونه و اینسپکت ،چه مواردی رو باید در نظر گرفت ؟

سوال در گروه :

دوستان برای خرید خونه و اینسپکت ،چه مواردی رو باید در نظر گرفت ؟

پاسخ دوستان در گروه:

 • یه خونه اینقد چیزای مختلف داره که توی اینسپکت ده بیست دیقه ای نمیشه خیلی چیزاش را فهمید مخصوصا برای شخصی مثل بنده که تخصص ام‌نیس.

  بنظرم حموم دستشویی و اشپزخونه مهمتر از بقیه جاها هستن چون تعمیر کوچیک هزینه های بالایی داره!. اطاق ها هر چقدم در و دیوار خراب باشه با بتونه و رنگ )diy). ارزون حل میشه

  ولی حتما building inspector بگیرید تا خونه را تخصصی بررسی کنه
  حدود دو سه ساعت وقت میزارن برای خونه
  از سقف، شیر اب، تست رطوبت دیوارها، آزبست، موریانه، و همه…. را بررسی میکنن و یه ریپورت بلند بالا میدن. بسیار توصیه میشه

 • موقعیت مکانی هم بنظرم خیلی مهم هست نزدیک مدرسه (سر و صدا بچه ها و ترافیک) ریل قطار (لرزش) ، صدای خیابان و …
 • با این همه حال خونه ای که خوب maintain نشده باشه تا مدت های طولانی پس از خرید میتونه براتون کار بتراشه که تو اینسپکشن ها اصلا خودشون را نشان ندادن.
 • من به توصیه یکی از دوستان این گروه کاری که انجام دادم هر محله ای که مدنظرم بود یکی دو روز میرفتیم تو همون محل مخصوصا شاپینگ سنتر ها کیفیت ادمها و‌لولشون رو مدنظر میگرفتم قشنگ متوجه میشین
  کرایم ریت محل رو بررسی کنید
  اگر هم در نهایت پروفشنال اینسپکتور نمیدین خودتون سقف های طبقه پایین رو حتما چک کنید
  لوله کشی ها
  وضعیت موریانه
  صدای قیژ قیژ کف طبقه دوم
 • یکی از مهم‌ترین شرایط خانه و مخصوصا آپارتمان ، جهت شمال و جنوبی بودن آن هست ، که متاسفانه بیشتر منازل اینجا شرقی غربی هستند در تابستان داغ و زمستان بسیار سرد

خونه را ایران بفروشیم و با وام میشه یه خونه تو استرالیا بخریم

سوال در گروه :

سلام دوستان
به نظرتون این ایده که یه خونه را ایران بفروشیم و با وامی که اینجا بهش اضافه میشه یه خونه تو استرالیا بخریم ایده ی خوبی هست؟

پاسخ دوستان در گروه:

 • سلام، این سوال خیلی از مهاجرین ایرانی است و متاسفانه جواب واحدی نداره، تصمیم به سرمایه گذاری به عوامل زیادی بستگی داره که در رأس آنها ظرفیت ریسک پذیری فرد است. اگر فرد از لحاظ استراتژی سرمایه گذاری ریسک گریز risk averse باشه، ممکنه روی گزینه کم ریسک تر که خرید خانه در استرالیاست متمرکز بشه، هر چند ممکنه در این حالت نرخ بازدهی سرمایه کند باشه. برعکس برای یک فرد عاشق ریسک risk lover، نگهداری ملک در ایران ممکنه به دو دلیل به نفعش تمام بشه. اول اینکه قیمت ها در ایران در برخی سالها جهش می کند و بشدت افزایشی می شود. دوم اینکه فرد مالیاتی بر عایدی سرمایه و درآمد اجاره با نرخی که در استرالیا رایج است نمی پردازد. خلاصه اینکه پارک دارایی ها در ایران ثواب بهشت مالیاتی را می ده. اما ریسک این تصمیم، جهش های ناگهانی نرخ ارز و بی ارزش شدن دارایی، و ریسک های سیاسی و غیره و ذالک است که می تواند به شدت به ضرر فرد تمام شود.د

وام و خرید خانه در سیدنی

سوال در گروه :

سلام دوستان
من الان دو هفتس که دارم دنبال وام و خرید خونه در سیدنی میگردم.
درضمن، تازه اومدم و مشغول به کار شدم. بنابراین بودجم زیاد نیست. pre-approval رو هم با کمک یکی از دوستان گروه اقدام کردم.
با راهنمایی های که در همین گروه گرفتم ابتدا دنبال آپارتمان گشتم و تا الان ۷-۸ مورد دیدم.

حالا سوالم اینه:
آپارتمان در مناطق نسبتا گرون تر سیدنی، نهایتا یک خوابه میتونم بگیرم.
اما house یا town house در بعضی مناطق با این بودجه پیدا میشه. مثلا Rooty Hills، Warrington ،Olexy Park، Kingswood
و بخش هایی از St Marys
خواستم بدونم تجربه دوستان چیه و این مناطق چطورن؟ چون احتمالا خودم میخوام زندگی کنم حداقل یکسال.

پاسخ دوستان در گروه:

 • در خرید پراپرتی ؛ یکی از دوستان که خبره این شغل هست در رتبه بندی جهت خرید اشاره کرد به این ترتیب ملک خرید کن
  اول برم سراغ House
  دوم Town House
  سوم Unit
  سپس آپارتمان و سایر موارد
  منظور این بوده ارزش افزوده ملک بیشتر در خرید House هست چون زمین داره

 • از نظر ارزش افزوده St Mary’s بخاطر مترو و فرودگاه جدید از همه بهتره اما Oxley Park بخاطر شلوغیش و کلاس پایین پیشنهاد نمیکنم.
  اما Rooty Hills برای کلاس زندگی و مدارس یکم بهتر از بقیه هست اما flood zone داره بعضی جاهاش.
  همچنین Kingswood و Warrington خیلی محله های خوبی برای زندگی و سرمایه‌گذاری نیست، بیشتر مستاجر نشینن.

  با اون مقدار پول پیشنهاد میکنم Town House توی منطقه خوب St Mary’s نزدیک به ایستگاه بگیرین.

 • خیلی سلیقه ایه و به خودتون بستگی داره
  اگه بچه دارید اون محله هایی که گفتید نرید
  همه چیز هم سود مالی نیست
  آسایش و سطح زندگی مهمتره

بهبود امتیاز اعتباری مشتری جهت دربافت وام در استرالیا

برای بهبود امتیاز اعتباری، مشتری می تواند به موارد زیر توجه کند:

 •  پرداخت به موقع قبوض: به طور مداوم پرداخت به موقع کارت‌های اعتباری، وام‌ها و قبوض خدمات، برای بهبود و حفظ امتیاز اعتباری ضروری است.
 •  کاهش موجودی کارت اعتباری: کاهش موجودی کارت‌های اعتباری می‌تواند بهره‌گیری از اعتبار را بهبود داده و بر امتیاز اعتباری اثر مثبتی داشته باشد.
 • محدود کردن درخواست‌های اعتباری: اجتناب از انجام چندین درخواست اعتباری در بازه‌ای کوتاه مدت و تنها درخواست اعتبار زمانیکه ضروری است.
 •  حفظ تنوع اعتباری: داشتن تنوعی از انواع اعتبار مانند ترکیبی از کارت‌های اعتباری و وام‌های اقساطی می‌تواند بر امتیاز اعتباری تأثیرگذار باشد.
 •  اجتناب از سوابق منفی: تلاش برای جلوگیری از عدم پرداخت وام‌ها، ورشکستگی‌ و حکم‌های دادگاهی می‌تواند به طور قابل توجهی به امتیاز اعتباری آسیب بزند.
 •  صبر کردن: بهبود امتیاز اعتباری زمان می‌برد، به ویژه اگر سوابق منفی در گزارش اعتباری وجود داشته باشد. رفتار مالی مسئولانه به صورت مداوم به بهبود تدریجی منجر خواهد شد.

تاریخ شروع بیمه خانه خربداری شده در استرالیا

سوال در گروه :

یه سوال در مورد تاریخ شروع بیمه خونه داشتم که تازه خریداری شده.
وقتی کانترکت رو امضاه می کنی و ستلمنت دیت ۴۵ روز دیگه هست و در حال حاضر مستاجر تو خونه هست که به صاحب فعلی کرایه میده، تاریخ شروع بیمه برای خریدار چه تاریخی هست؟ تاریخ قرارداد یا ستلمنت؟

پاسخ دوستان در گروه:

 • از روز کانترکت با شماست، من یادمه allianz یه بیمه ای داشت که تا روز settlement مجانی بود، میتونید اونو بگیرید بعد اگر هم‌نخواستین کنسل کنید برید یه شرکت دیگه

 • ما خود بانکی که وام میگرفتیم داخل شرایطش گفته بود از روزی که ستلمنت اتفاق میفته باید بیمه کنید خونه رو.
  حتی هزینه ریت و اینا رو هم تا دقیقا همون روز ستلمنت حساب کرده بودن صاحب قبلی داده بود.
  خونه خودمونم که داشتیم میفروختیم بیمه خونه رو تا ستلمنت نگه داشتیم به هرحال هنوز تا اونروز خونه به نام ما بود.
  این واسه ویکتوریا هست.
  فک میکنم کوییزلند و سوت استرالیا از روز امضا قرارداد هست (نه ستلمنت).
  داخل قرار دادتون چیزی ذکر نشده؟

 • اگر برای بیمه نیاز به qoute و راهنمایی دارید من میتونم به Aliianz معرفیتون کنم باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنن که چه بیمه ای نیاز دارید . تاریخ پرداخت بیمه  از settlement شروع میشه اما از تاریخ شروع قرارداد بیمه هستید.درسته که بانک از روز ستلمنت بیمه رو نیاز داره ولی مساله اصلی خود شرکت بیمه هست يعني اگر شما قرارداد رو امضا کردین توی فاصله ای که قرارداد رو امضا کردین تا ستلمنت دیگه بیمه نفر قبلی خونه رو کاور نمیکنه اگر به هر دلیلی مثلا اتش سوزی یا هر چیزی اتفاقی برای خونه بیفته بیمه نفر قبلی خونه رو کاور نمیکنه و با شماست. برای همین توصیه میشه که از تاریخ قراراد خونه رو بیمه کنید. البته که من Insurance broker نیستم و برای دریافت ادوایز تخصصی باید با بروکر بیمه مشورت کنید

بهبود امتیاز اعتباری مشتری جهت دربافت وام در استرالیا

سوال در گروه :

 • می‌بخشید من تازه با گروه آشنا شدم، چند تا سوال داشتم ممنون میشوم لطف کنید من را راهنمایی بفرمایید .

-مثلا شخصی نیاز به مشاوره برای خرید خانه ی اول داره ( از ابتدا تا انتهای مسیر) و بدون هیچ اطلاعاتی و فقط شنیده ها تصمیم میگیره که با یک بروکر صحبت کنه. نقش بروکر در جلسه ی اول برای یک تازه وارد برای خریدار چه چیزی میتونه باشه؟

_فرق بروکر و کار بانک تو پروسه ی خرید خونه دقیقا به غیر از کمک به گرفتن وام چی هست؟ تاحدی میدانم اما متاسفانه در عمل با تجربه ای که داشتم فرق چندانی ندیدم تنها تفاوت برای من بین بانک و بروکر این بود که فقط بانک به من نگفت که باید تو این مسیر قرار دادی بنویسی که با من تو دو سال کار کنی که من اصلا متوجه دلیل این مسئله نشدم یا اینکه پول بدی اما بروکر بهم گفت .

_آیا در مسیر خرید خانه بروکر یا بانک میتونن بهت کمک کنند؟ یا برای خرید خونه و اطلاعات لازم باید از اشخاص دیگه باید کمک گرفت؟ ممنون میشم اگر اشخاص دیگری لازم هست بهم بگید.


_ اگر بعد از پیری اپروال از بروکر یا مسئول لندر در بانک راضی نباشی چه کار میتونی بکنی؟آیا میتونی پیری اپروال کنسل کنی؟ با توجه به اینکه کریدیت چک شدی و اسکر اومده پایین . اگر کنسل بخوای بکنی چه اتفاقی میفته؟

پاسخ دوستان در گروه:

 • درود دوست عزیز.
  وظیفه و نقش بروکر این هست که شرایط شما رو به طور کامل بررسی کنه و با توجه به شرایط شما از بین موسسات و بانک های مختلف که باهاشون کار میکنه (مثلا خود من با ۵۰ تا lender کار میکنم) و محصولات مختلف وام (مثل بهره ثابت، متغیر، بهره متغیر با حساب آفست و وام های ترکیبی و …) بهترین آپشن ها رو به شما ارائه بده با توجه به نیازهای شما. به عنوان مثال یک فرد میخواد خونه مد نظرش رو بخره و عامل مهم فقط براش اینه که بتونه اون مقداری رو که میخواد وام بگیره و نرخ بهره براش درجه دوم اهمیت هست. فرد دیگه میخواد وام با کمترین نرخ بهره رو داشته باشه حالا اگر میزان وامی که میتونه بگیره کمتر هم شد براش مهم نیست، یا فرد دیگه میخواد یک حالت بینابین داشته باشه و …
  در ضمن بروکرها باید به طرح های ایالتی و ملی هم مسلط باشند و اگر طرحی شامل حال کلاینت ها میشه بهشون معرفی کنند. یک وظیفه مهم بروکر که من همیشه سعی میکنم رعایت کنم این هست که اطلاعات مالی کلاینت هارو بالا ببره که بتونن خودشون بهترین تصمیم رو بگیرن.
  همون طور که گفتم بروکر باید به قوانین بانک های مختلف مسلط باشه و بهترین گزینه رو به شما معرفی کنه با توجه به شرایطتون. وقتی شما با یک بانک صحبت میکنید اون کارمند بانک فقط شرایط بانک خودشون رو میدونه و طبق اون راهنماییتون میکنه ولی بروکر کاربلد باید شرایط همه بانک ها رو بدونه.
  در پروسه گرفتن وام برای خرید خانه اول اگر بخواین از طرح NHFIC یا همون FHG استفاده کنین باید جاتون رزرو بشه در این طرح. در حال حاضر ۳۵۰۰۰ نفر ظرفیت این طرح هست و ۳۳ تا لندر با این طرح همکاری میکنن و هر کدوم ظرفیت خودشون رو دارن که باید موقع وام گرفتن بررسی بشه که ظرفیت داشته باشه لندر مورد نظر.
  بروکر از مرحله پری اپرووال تا ستلمنت و حتی بعد از اون باید همراهتون باشه ولی در محدوده کاری خودش که مربوط به وام هست. در مورد سایر موارد مثل مشاوره خرید خونه با قیمت مناسب هر چند که بروکر میتونه راهنمایی کنه ولی میتونید از بایر اجینت استفاده کنید. یا در مورد قرارداد و مسائل اون از کانوینسر یا سالیسیتور باید استفاده کنید.
  اگر از شرایط پری اپرووال راضی نیستید میتونید با بانک یا بروکر دیگه ای اقدام کنید و مشکلی در این زمینه نیست.
  امیدوارم که تا حدودی نقش بروکر و سوالاتون رو توضیح داده باشم. اگر سوال دیگه ای هم بود میتونید اینجا مطرح کنید یا تماس بگیرید.

 • سلام. متاسفم که تجربه بدی داشتین من یک ویدئو قبلا ضبط کردم که در یوتیوب هست در مورد نقش بروکر سعی میکنم اینجا به اشتراک بذارم
 • سلام مطالبی که همکارانم در بالا گفتند کاملا درسته، فقط به یک نکته اشاره کردید که به نظرم توضیح داده نشد.
  ظاهرا بروکر شما مبلغی را برای مشاوره از شما دریافت نکرده از اینرو کارش کاملا مطابق عرف بوده، اگرچه منع قانونی برای دریافت حق مشاوره نداشته. ایشان ساعتها وقت گذاشته، هزینه استعلام را از جیب خودش داده، حقوق کارمندان و کلیه هزینه های برقراری لایسنس، اجاره آفیس، بیمه و غیره را پردخته به امید اینکه در مقابل این خدماتی که به مشتری میده، از بانک آن هم بعد از ستلمنت کمسیونی را دریافت کنه. قانون بانک اینه که اگر شما وامتان را زیر دو سال ریفاننس کنید، یا وامتان را زیر دو سال بازپرداخت کنید، بانک همه کمسیون پرداختی را از بروکر بازپس می گیره. یعنی عملا بروکر دو ماه وقت گذاشته و کلی هزینه کرده برای هیچی!! در مورد شما بروکر چون نگران ریفاننس بوده،‌ خواسته شما تعهدی بدهید که زیر دو سال ریفاننس نمی کنید. ما در مگافایننس این کار را نمی کنیم چون به مشتریان مان اعتماد داریم البته لازم بشه این فرایند را به مشتریان توضیح می دهیم تا موجب ضرر و زیان به بروکر نشوند.

تصویب مشروط وام یا (Pre-Approval) در استرالیا

تصویب مشروط وام یا (Pre-Approval) در استرالیا به نامه ای اطلاق می‌شود که توسط بانک یا موسسات مالی پیش از ارائه وام نهایی به متقاضی صادر می‌شود. تصویب مشروط از آن جهت ضروری است که موسسات مالی توانایی مالی و شرایط دریافت وام تان را قبل ار تعهد به خرید و پرداخت پول‌پیش بررسی کرده و برای اعطای وام موافقت اصولی بعمل آورده اند. تصویب مشروط به متقاضی کمک می‌کند تا محدوده مالی مورد نیاز خود را برای خرید ملک تعیین کند. فروشنده و یا بنگاه املاک هم متوجه می شود که شما یک خریدار جدی هستید و شما را در حلقه خریداران احتمالی در نظر می گیرد. چند نکته در مورد تصویب مشروط وام:

1- تصویب مشروط را قبل از یافتن خانه و امضای قرارداد فروش دریافت می کنیم
2- پس از آن، بانک به شما ۳ ماه مهلت می دهد تا ملک را انتخاب کرده و قرارداد را جهت ارزیابی به بانک ارائه دهید
3- بعد از ارزیابی ملک توسط بانک، وام شما بطور کامل تایید و زمان تسویه حساب مشخص و امضای قرار داد با وکیل تان هماهنگ می شود. بعد از این مرحله است که شما کلیدهای خانه را تحویل می گیرید.

اطلاعتن در مورد خرید زمین در استرالیا

سوال در گروه :

سلام دوستان وقت بخیر
من تازه عضو شدم. سوالی خدمت دوستان داشتم.
من یه زمین untitled پیدا کردم که داخل این زمین و زمینهای کنارش یه گودال هست و گفتن که این صاف میشه موقع جاده کشی
خود دولوپر نظر دادن که خاک را بعد از پرکردن کامپکت میکنن
سوالی که داشتم این هست ایا این مدل زمینی که پرشده نیاز به پی ریزی خاصی داره؟ هزینه ساید زیادی ایجاد میکنه؟ چقدر ممکنه ریسکی باشه؟
موقعیت زمین از نظر خودم بد نیس ولی خوب این موضوع گودال وجود داره، ممنون میشم اگر کسی تجربه ای و نظری دارن به اشتراک بگذارند.دوتا عکس در پایین قرار دادم. زمین شماره ۱۲۴۳
تشکر

پاسخ دوستان در گروه:

 • سلام و روز بخیر

  اول اینکه بستگی داره بعد از خرید شما چه برنامه ای دارید و عمق گودال چه قدر است؟

  مورد اول رو برای این میگم که مثلا شما اگه بخواین یک آپارتمان ۵ طبقه بسازید و نیاز به دو طبقه زیر زمین و پارکینگ داشته باشید ، تقریبا ۷ یا ۸ متر باید خاکبرداری بشه، یعنی اگه عمق گودال این حدود باشه، نه تنها نیاز به پر کردن نیست بلکه اطرافش هم باید خاکبرداری بشه

  دوم اینکه اگه به هر دلیلی شما سطح صاف نیاز دارید و گودال باید پر بشه، رسیدن خاک به تراکم مورد نظر جهت ساخت و ساز خیلی مهمه!

  باید آیین نامه های مربوط به تراکم خاک رعایت بشه (ASTM)
  و آزمایش های مختلفی هم در این زمینه وجود داره که هر کدوم جداگانه برای شما هزینه داره

  نکته سوم و پایانی اینکه اگه قصد خرید داشتید حتما قبلش آزمایشات و مطالعات ژئوتکنیک از خریدار بخواین و از یک مشاور استفاده کنید.