Iranians residing in Australia

معرفی شهر سیدنی | Sydney

معرفی سیدنی استرالیا به طور کامل
 • معرفی شهر سیدنی استرالیا | Sydney
 •  جمعیت سیدنی چقدر است؟
 • موقعیت جغرافیایی و آب و هوای سیدنی
 • تاریخ و پیدایش سیدنی
 • حمل و نقل شهری و عمومی سیدنی
 • هزینه های زندگی در شهر سیدنی
 • مراکز دیدنی شهر سیدنی
 • اقتصاد قوی و پویای سیدنی
 • سبک زندگی در سیدنی

سیدنی مرکز ایالت نیو ساوت ولز استرالیاست . سیدنی در سواحل جنوب شرقی استرالیا واقع شده است، بزرگترین شهر این کشور است و با بندر باشکوه و موقعیت استراتژیک خود، یکی از مهم ترین بنادر در جنوب اقیانوس آرام است. در اوایل قرن نوزدهم، زمانی که هنوز یک شهرک محکومین کوچک بود و اولین مهاجران به سختی به داخل کشور وارد شده بودند،روابط تجاری با جزایر اقیانوس آرام ، هند ، چین ، آفریقای جنوبی و قاره آمریکا برقرار کرده بودند.

 

اولین منظره سیدنی چه از دریا و چه از هوا همیشه دیدنی است. این شهر که بر روی تپه‌های کم ارتفاع اطراف یک بندر بزرگ با خلیج‌ها و ورودی‌های بی‌شمار ساخته شده است، توسط بخش عمده‌ای از پل بندرگاه سیدنی ، یکی از طولانی‌ترین پل‌های قوسی فولادی در جهان، و خانه اپرا ، با سقف‌های صدفی‌شکل سفید و درخشانش که به نظر می‌رسد بادبان‌های بسیاری از قایق‌های تفریحی در بندر مجاور را بازتاب می‌دهند . آشفتگی پیچیده آب و ساختمان ها در روز یا در شب تأثیر شگفت انگیزی ایجاد می کند.

سیدنی به دلیل تاریخ آن به عنوان یک بندر بزرگ و موقعیتش به عنوان محل ترمینال اصلی هوایی بین المللی کشور ، شاید تنها شهر استرالیا باشد که فضای بین المللی واقعی دارد. با این حال، این شهر بسیار استرالیایی باقی مانده ، با آمیزه های  بین میراث بریتانیایی و جاذبه های آب و هوا و محیط زیست دریاهای جنوب

جمعیت سیدنی چقدر است؟

سیدنی پرجمعیت ترین شهر استرالیا و همچنین پرجمعیت ترین شهر اقیانوسیه است. در سرشماری سال 2021 ، 5،231،147 نفر خود را به عنوان ساکنان بخش آماری سیدنی اعلام کردند – حدود یک پنجم (20.58٪) از کل جمعیت استرالیا. با تراکم جمعیت 2037 نفر در هر کیلومتر مربع، هسته شهری دارای تراکم جمعیتی پنج برابر منطقه بزرگتر است. 

سیدنی پرجمعیت ترین شهر استرالیا و همچنین شلوغ ترین شهر استرالیا است. میانگین سنی ساکنان سیدنی 37 سال بود و خانواده ها به طور متوسط ​​2.7 نفر عضو دارند

جمعیت شهر سیدنی
 • جمعیت فعلی سیدنی در سال 2024، 5,185,000 نفر است که نسبت به سال 2023 1.25 درصد افزایش داشته است .
 • جمعیت  سیدنی در سال 2023، 5121000 نفر بود که نسبت به سال 2022 افزایشی 1.27 درصدی داشت .
 • جمعیت سیدنی در سال 2022، 5057000 نفر بود که نسبت به سال 2021 1.3 درصد افزایش داشت .
 • جمعیت  سیدنی در سال 2021، 4,992,000 نفر بود که نسبت به سال 2020 1.34 درصد افزایش داشت 

سال

جمعیت

نرخ رشد

2011

4.029 میلیون

n/a

2012

4.293 میلیون

6.55٪

2013

4.76 میلیون

10.88٪

2014

4.85 میلیون

1.89٪

2015

5.05 میلیون

4.12٪

2016

5.25 میلیون

3.96٪

2017

5.37 میلیون

2.29٪

2018

5.48 میلیون

2.05٪

2019

5.73 میلیون

4.56٪

2020

5.90 میلیون

2.97٪

2021

6.13 میلیون

3.90٪

2022

6.33 میلیون

3.26٪

2023

6.54 میلیون

3.32٪

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای سیدنی

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای سیدنی

سیدنی در عرض جغرافیایی 34 درجه جنوبی واقع شده است و میانگین دمای آن از 72 درجه فارنهایت (22 درجه سانتیگراد) در ژانویه تا 55 درجه فارنهایت (13 درجه سانتیگراد) در جولای متغیر است. آب و هوای گرم، آفتابی، اما معتدل آن، شهروندانش را تشویق کرده است که نگرش لذت‌بخش و راحت به زندگی داشته باشند و از فرصت‌های قایقرانی، شنا و موج‌سواری در خانه‌هایشان استفاده کامل کنند. میانگین بارندگی سالانه (همه به صورت باران) 47 اینچ (1200 میلی متر) است که به طور نسبتاً مساوی در طول سال پخش می شود. بیشترین مقدار در اواخر پاییز و کمترین آن در اوایل بهار، با سیلاب های استوایی کوتاه در تابستان (دسامبر-فوریه) می افتد. سیدنی تنها چند روز در سال گرمای غیرقابل تحملی دارد، زمانی که باد غربی هوای گرم و خشک را از صحرا می آورد. گرمای شدید تابستانی گهگاه با ورود جبهه سردی از دریای تاسمان که توسط باد شدید جنوب که در محلی به نام “معروف است” کاهش مییابد

این ایالت از شمال به کوئینزلند، از جنوب به ایالت ویکتوریا، از غرب به ایالت استرالیای جنوبی و از شرق به اقیانوس آرام محدود است و مساحتی بیش از ۸۰۰ هزار کیلومتر مربع دارد. ساحل نیو ساوت ولز با دریای مرجان و دریای تاسمان مرز مشترک دارد

بلندترین نقطه آن «کوهستان برفی» است که ۲۲۲۸ متر ارتفاع دارد

تاریخ و پیدایش سیدنی

تاریخ و پیدایش سیدنی The history and origin of Sydney

وقتی دریا سالار انگلیسی آرتور فیلیپ با اولین ناوگان در سال 1788 به سواحل جنوب شرقی استرالیا رسید، او ابتدا به خلیج بوتانی رفت، خلیجی که توسط کاپیتان جیمز کوک در سال 1770 کشف شده بود و توسط دولت بریتانیا هدایت شده بود. او که خلیج را بیش از حد در معرض دید برای لنگرگاه ایمن قرار داد و کشور اطراف را برای سکونت نامناسب دید، به سمت شمال نگاه کرد و به زودی ورودی را کشف کرد.پورت جکسون فقط چند مایل دورتر است. اولین برداشت‌های فیلیپ از پورت جکسون، که نام‌گذاری شده بود اما توسط کوک کاوش نشده بود، در یک ارسال معروف به توماس تاونشند، اولین ویسکونت سیدنی، وزیر کشور وقت بریتانیا، به تاریخ 15 می 1788 ثبت شده است.

این ایالت از شمال به کوئینزلند، از جنوب به ایالت ویکتوریا، از غرب به ایالت استرالیای جنوبی و از شرق به اقیانوس آرام محدود است و مساحتی بیش از ۸۰۰ هزار کیلومتر مربع دارد. ساحل نیو ساوت ولز با دریای مرجان و دریای تاسمان مرز مشترک دارد

بلندترین نقطه آن «کوهستان برفی» است که ۲۲۲۸ متر ارتفاع دارد

فیلیپ بلافاصله تصمیم گرفت کل ناوگان را به پورت جکسون منتقل کند و اولین سکونتگاه را در خلیجی ایجاد کند که دارای جریان آب شیرین خوبی بود و کشتی هایش می توانستند در نزدیکی ساحل در آب های عمیق لنگر بیاندازند. او آن را صدا زدسیدنی کوو ، برای وزیر کشور. سیدنی کوو کنونی همچنان قلب شهر است، اگرچه اکنون بیشتر به عنوان اسکله دایره ای شناخته می شود

تاریخ اولیه سیدنی به شدت تحت سلطه وجود آن به عنوان یک مستعمره کیفری بریتانیا بود . محکومانی که در این ساحل بیگانه رها شده بودند، محیطی خشن یافتند . خاک فقیر بود و زمین ناهموار بود و باید با دست پاکسازی می شد. این شهرک کوچک اغلب با کمبود غذا مواجه بود تا اینکه مهاجران توانستند از کوه های آبی عبور کنند و سرزمین غنی تری را در غرب محدوده تقسیم بزرگ بیابند . بین فرمانداران، آزادگان و محکومین نیز مشکلات دائمی وجود داشت.

با اکتشاف و استقرار نیو ساوت ولز ، سیدنی به سرعت رشد کرد. دولت بریتانیا زمین رایگان، کار مجانی محکومین، کار سرمایه آزاد و بازارهای تضمین شده برای محصولات مستعمره جدید فراهم کرد. پیوندهای تجاری با سایر نقاط جهان به سرعت برقرار شد. تحت ولایت منور ازLachlan Macquarie (1810-1810)، سیدنی از یک شهرک کیفری مخاطره آمیز به یک شهر پر رونق و محترم تبدیل شد. مک کواری همچنین برنامه ای از کارهای عمومی از جمله ساخت کلیساها، بیمارستان ها، سربازخانه ها، مدارس و دادگاه ها را آغاز کرد و چندین پارک را در داخل و اطراف شهر احداث کرد. او در این کار توسط یک معمار محکوم، یاری شد،فرانسیس گرین وی که به دلیل جعل در انگلستان تبعید شده بود . گرین وی چندین ساختمان زیبا به سبک گرجی ساخته است ، به ویژه پادگان هاید پارک و کلیسای سنت جیمز (هر دو در خیابان مک کواری)، که با دقت به حالت اولیه خود بازسازی شده اند.

 

حمل و نقل شهری و عمومی سیدنی

اغلب ساکنان سیدنی با اتومبیل و از طریق آزادراه‌ها، خیابان‌ها و بزرگراه‌ها تردد می‌کنند. مهم‌ترین مسیر حرکت در مناطق شهری، سیستم تردد خیابانی می‌باشد. اتوبوس، قطار و قایق‌هایی به نام فری نیز، بخش وسیعی از حمل و نقل مسافران را برعهده دارند.

قطارهای شهری و ترانوا در سیدنی

قطارهای سیدنی توسط خط آهن شهری (سیتی ریل)، که وابسته به دولت محلی ایالت نیو ساوت ولز است، اداره می‌شوند. قطارهای برون‌شهری در حومهٔ شهر تردد کرده، سپس در یک ترمینال زیرزمینی که در بخش تجاری مرکز شهر قرار دارد، به یکدیگر ملحق می‌شوند. پس از المپیک سال ۲۰۰۰، کارایی سیتی ریل به‌طرز قابل توجهی تنزل یافت. در سال ۲۰۰۵، سیتی ریل برنامهٔ کاری تجدید نظر شده‌ای ارائه داد و رانندگان بیشتری استخدام کرد. همچنین طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، طرح زیر ساختی بزرگی نیز با نام طرح خطوط بدون ترافیک یا Clearways تا سال ۲۰۱۰، به اتمام خواهد رسید.

سابقاً بخش وسیعی از حمل و نقل در شهر سیدنی توسط واگن برقی (تراموا) انجام می‌شد که طی سال‌های

۶۰–۱۹۵۰ از رده خارج شد. سیدنی همچنین دارای یک تراموای خصوصی راه‌اندازی شده به‌نام Metro light Rail می‌باشد که از ایستگاه مرکزی «Central Station» به‌سمت «لیلی فیلد Lilyfield» که در امتداد یک خط آهن باربری است، حرکت می‌کند.

منوریل و اتوبوسرانی سیدنی

حمل و نقل شهری و عمومی سیدنی Sydney

علاوه‌بر‌این، یک مونوریل کوچک نیز در حوالی دارلینگ هاربر و بخش تجاری شهر وجود داشت. این مونوریل به طول ۳٫۶ کیلومتر و دارای ۸ ایستگاه در نواحی توریستی شهر از قبیل آکواریوم سیدنی و موزه ملی بود. این مونوریل در سال ۲۰۱۳ برچیده شد.

در اکثر بخش‌های مهم شهری، تردد توسط اتوبوس‌ها انجام می‌شود اما در بسیاری از نواحی هم از واگن‌های برقی استفاده می‌شود. در داخل شهر و حومه‌، اتوبوس‌های دولتی امتیاز انحصاری ترابری را دارند اما در نواحی برون‌شهری، ترابری اتوبوس‌ها توسط شرکت‌های اتوبوسرانی خصوصی انجام می‌شود. در سال ۱۹۹۹، در مناطقی که قبلاً از حمل و نقل عمومی خوبی برخوردار نبود، خطوط اتوبوسرانی سریع‌السیر راه‌اندازی شد و نخستین مسیر، خط اتوبوسرانی لیورپول – پاراماتا بود که در فوریه سال ۲۰۰۳ افتتاح شد.

سیدنی سرشار از تنوع است و ساکنان آن عمدتاً از پیشینه مختلف قومی، نژادی و فرهنگی برخوردارند. در هر گوشه‌ای از سیدنی، می‌توان ردپایی از فرهنگ‌های گوناگون را مشاهده کرد که در کنار جاذبه‌های طبیعی، مراکز تفریحی، پارک‌های ملی و حفاظت شده، موزه‌ها و گالری‌های هنری باعث شهرت جهانی شهر شده‌اند. سیدنی مرکز ایالت نیو ساوت ولز است. شهر سیدنی، بسیار گسترده و بزرگ است و شامل ۷۰۰ محلّه می‌شود. در طول زمان، به‌تدریج هر یک از این محله‌ها مکان تجمع مهاجرین کشور خاصی شده‌است. همچنین یکی از جاذبه‌های مهم طبیعی این منطقه وجود زیستگاه کانگورو است که به تنوع و زیبایی جانوری طبیعت این منطقه از استرالیا می‌افزاید.

فرودگاه بین المللی سیدنی

فرودگاه سیدنی Sydney Airport با نام کامل فرودگاه کینگزفورت اسمیت سیدنی  Sydney Kingsford Smith Airport یک فرودگاه همگانی مسافربری با کد یاتا SYD است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۲۵۳۰ متر است. این فرودگاه در شهر سیدنی کشور استرالیا قرار دارد و در ارتفاع ۶ متری از سطح دریا واقع شده‌است.

فرودگاه بین‌المللی سیدنی در استرالیا به‌نام فرودگاه «کینگز فورد اسمیت» معروف است و در سطح بین‌المللی با کدهای SYD (یاتا) و YSSY (ایکائو) شناخته می‌شود. فرودگاه مذکور، که در حومهٔ شهر سیدنی قرار دارد، یکی از معدود فرودگاه‌های قدیمی جهان است که از زمان افتتاح تاکنون، بدون تعطیلی به مسافران و شرکت‌های هواپیمایی خدمات ارائه داده‌ است.

این فرودگاه پر‌ترافیک‌ترین فرودگاه استرالیا است که در سال ۲۰۰۳ میلادی، بیست و هشتمین فرودگاه پرترافیک جهان لقب گرفت، اما این موفقیت در سال‌های بعد تکرار نشد و در سال‌های اخیر، فرودگاه بین‌المللی شهر سیدنی هرگز نتوانسته در میان ۳۰ فرودگاه برتر جهان جای گیرد. به رغم اینکه فرودگاه سیدنی پر‌ترافیک‌ترین فرودگاه استرالیاست، مساحت آن از کلیهٔ فرودگاه‌های بزرگ استرالیا کمتر است. این فرودگاه دارای سه باند است که دو باند آن «شرقی- غربی» است و باند دیگر «شمالی-جنوبی» است. ارتباط با فرودگاه از طریق جاده و سامانهٔ قطار شهری امکانپذیر است.

هزینه های زندگی در شهر سیدنی

هزینه های زندگی در سیدنی

با توجه به هزینه های زندگی در سیدنی می توانید انتظار داشته باشید که میانگین حقوق خالص (قبل از مالیات) کمی بالاتر از برخی از شهرهای دیگر باشد. اگر برای یک شغل تمام وقت به سیدنی نقل مکان می کنید، ممکن است حقوق شما در حدود متوسط ​​حقوق خالص 6443.38 دلار در ماه باشد.

ممکن است این شهر زیبا با مناظر و مناظر دیدنی برای لذت بردن باشد، اما نه تنها به عنوان گران ترین کلان شهر برای زندگی در استرالیا شناخته می شود، بلکه یکی از گران ترین کلان شهرها در جهان است. با این حال، این فکر ممکن است شما را متوقف نکند، سبک زندگی سیدنی همان سبکی است که بسیاری به دنبال آن بوده‌اند، و حتی اگر زمانی که مجرد یا دانشجو هستید آن را امتحان کنید، این تجربه مطمئناً خاطرات مادام‌العمر را القا می‌کند.

در حالی که شخصیت سیدنی برای همه نیست، ممکن است مجبور شوید برای خانواده، کار یا تحصیل به آنجا نقل مکان کنید – ما اصول اولیه بودجه را تجزیه کرده‌ایم، بنابراین می‌دانید از نظر هزینه چه انتظاری دارید تا بتوانید از قبل برنامه‌ریزی کنید!

متوسط ​​هزینه تخمینی ماهانه زندگی برای یک زندگی مجرد در سیدنی (منهای محل اقامت) 1615.50 دلار است و یک خانواده چهار نفره می تواند 5836.50 دلار هزینه داشته باشد.

اسکان (ماهانه)
اجاره آپارتمان 1 خوابه درون شهری
اجاره آپارتمان 3 خوابه درون شهری
اجاره آپارتمان 1 خوابه حومه/منطقه ای
اجاره آپارتمان 3 خوابه حومه/منطقه ای


$2,827.11
$5,754.56
$2,040.71
$3,586.67 $

برق/گاز (ماهیانه)

246.26 دلار

اینترنت (در ماه)
60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، داده نامحدود، کابل/ADSL

79.52 دلار

داده تلفن همراه (در ماه)
تماس تعرفه تلفن همراه اعتباری یک دقیقه ای بدون طرح یا تخفیف

0.85 دلار

مواد غذایی/غذا (در ماه)

373.04 دلار

بلیط تک
ماهانه

4.88
دلار 217.39 دلار

سوخت (متوسط ​​هر لیتر)

2.04 دلار

خرید خودروی جدید
فولکس واگن گلف 1.4 90 کیلووات ترند لاین (یا معادل)
تویوتا کرولا سدان 1.6 لیتری 97 کیلووات Comfort (یا معادل)


$35,000.00
$29,870.95

غذای بیرون غذا
برای یک نفر در یک رستوران ارزان 3-غذای 2 نفره و یک غذای ترکیبی
رستوران متوسط ​​مک دونالد


22.00 دلار
101.60
دلار 14.00 دلار

قیمت مواد غذایی و نوشیدنی‌ها در تمامی شهرهای استرالیا متفاوت است. برای مثال پرداخت این هزینه‌ها در شهرهای بزرگ به مراتب بیشتر از شهرهای کوچک و دور از مرکز شهر است. یا اینکه مبالغ در شهرهای ساحلی که پربازدید است با شهرهای کم بازدید متفاوت شمرده می‌شود.

به‌طور کلی، غذا برای یک فرد معمولاً بین 250-350 دلار استرالیا در ماه هزینه می‌شود. حتی ممکن است این مبالغ برای کسانی که در شهرهای بزرگ مانند سیدنی زندگی می‌کنند، بیشتر باشد.

مورد

قیمت

شیر 1لیتر

2.31 دلار

نان سفید 500 گرم

3.74 دلار

تخم مرغ x 12

5.94 دلار

برنج 1 کیلوگرم

2.98 دلار

فیله مرغ 1 کیلوگرم

12.18 دلار

گوشت گاو 1 کیلوگرم

20.54 دلار

پنیر محلی 1 کیلوگرم

12.91 دلار

سیب زمینی 1 کیلوگرم

3.65 دلار

کاهو x 1

4.06 دلار

گوجه فرنگی 1 کیلوگرم

7.59 دلار

سیب ۱ کیلوگرم

4.41 دلار

پرتقال 1 کیلوگرم

3.89 دلار

موز 1 کیلوگرم

3.61 دلار

پیاز 1 کیلوگرم

3.23 دلار

آب 1 لیتر

2.22 دلار

بطری شراب (میان رده)

18.00 دلار

آبجو داخلی 0.5 لیتر

6.40 دلار

آبجو وارداتی 0.5 لیتر

6.93 دلار

مراکز دیدنی شهر سیدنی

سیدنی که در سواحل جنوب شرقی استرالیا واقع شده است،

سیدنی، مرکز ایالت نیو ساوت ولز است. سیدنی که در سواحل جنوب شرقی استرالیا واقع شده است، بزرگترین شهر این کشور است و به علت بندر باشکوه و موقعیت استراتژیک خود، یکی از مهم ترین بنادر در جنوب اقیانوس آرام محسوب می شود. سالانه میلیون ها گردشگر از شهر سیدنی بازدید می کنند. سیدنی، هم سواحل بکر و زیبا و هم آب و هوای معتدل دارد. از جاهای دیدنی سیدنی می توان به تالار اپرای سیدنی، پل بندرگاه سیدنی و سواحل سیدنی اشاره کرد. اگر قصد سفر به استرالیا را دارید، پیشنهاد ما به شما سفر به شهر سیدنی است

 

 • See the Sydney Opera House
 • The Sydney Harbour Bridge
 •  Stroll around The Rocks
 •  Hop aboard a Harbor Cruise at Circular Quay
 •  Spend a Day at Darling Harbour
 •  Smell the Roses at The Royal Botanic Garden Sydney
 •  Shop ’til You Drop at the Queen Victoria Building
 •  Zoom up the Sydney Tower Eye
 • Bask on Sydney’s Beaches
 •  Bike or Walk around Barangaroo Reserve
 • Go Wild at Taronga Zoo
 •  Wander along George Street
 • Enjoy a Picnic in Hyde Park
 •  Admire the Masterpieces at the Art Gallery of New South Wales
 • Visit St. Mary’s Cathedral
 •  Explore Macquarie Street & the State Library of New South Wales
 •  Enjoy Yum Cha in Chinatown
 • Find Vintage Treasures and Colorful Street Art in Newtown
 • Check Out Kings Cross
 • Where to Stay in Sydney for Sightseeing
 • Tips and Tours: How to Make the Most of Your Visit to Sydney
 • Sydney, Australia – Climate Chart
 • More Exciting Adventures near Sydney

…………………………………..

 • خانه اپرای سیدنی (Opera House)
 • محله راکس سیدنی (The Rocks)
 • رصدخانه هیل (Observatory Hill)
 • باغ وحش تارونگا سیدنی (Taronga Zoo)
 • باغ گیاه‌شناسی سلطنتی سیدنی (Royal Botanic Garden)
 • پل بندر سیدنی (Harbour Bridge)
 • محله چینی‌های سیدنی (Chinatown)
 • جزیره کاکاتو (Cockatoo Island)
 • کوه‌های یخی بوندی (Bondi Icebergs)
 • ایستگاه قرنطینه سیدنی (Quarantine Station)
 • پارک لونا در سیدنی (Luna Park)
 • بازار ماهی سیدنی (Sydney Fish Market)
 • گالری هنری نیوساوت ولز (Art Gallery of New South Wales)
 • ساحل مانلی (Manley Beach)
 • موزه استرالیایی (Australian Museum)
 • خلیج واتسون (Watsons Bay)
 • استودیو برت وایتلی (Brett Whiteley Studio)
 • بارانگارو (Barangaroo)
 • پیاده ر‌وی ساحلی از بوندی (Bondi) به برونتی (Bronte)
 • دنیای آبی سیدنی (Sealife sydney)

اقتصاد قوی و پویای سیدنی

Sydney economy اقتصاد سیدنی

اقتصاد سیدنی به دلیل اهمیت آن در زمینه های تجارت , تولید , مالی , 

آموزش و توزیع در استرالیا قابل توجه است . سیدنی بزرگترین اقتصاد استرالیا را دارد.CBD سیدنی بزرگترین در استرالیا است و همچنین دارای بسیاری از مناطق تجاری اطراف است که بخشی از سیدنی در نظر گرفته می شود. یکی از موارد قابل توجه پاراماتا است که بزرگتر از برخی از پایتخت های ایالتی است. تولید ناخالص منطقه ای شهر سیدنی 141037 میلیون دلار در سال 2021/22 بود.تقریباً همه شرکت های بزرگ استرالیایی دفتر مرکزی و یا شعبه ای در این شهر دارند و همین مسئله سبب شده است که فرصت‌های شغلی فراوانی در شهر سیدنی وجود داشته باشد.

 شهر سیدنی پایین‌ترین نرخ بیکاری را در استرالیا دارد که این مسئله نشان می‌دهد حتی مهاجرین نیز از امکان پیداکردن شغل در این شهر برخوردارند. به‌طورکلی سیدنی را می‌توان به‌عنوان قطب اقتصادی، گردشگری، بانکی و بازرگانی استرالیا مطرح کرد. اگرچه این شهر به‌صورت رسمی پایتخت استرالیا نیست اما در حوزه‌های ذکر شده عملاً به مرکز استرالیا تبدیل شده است.البته ذکر این نکته نیز لازم است که همه این مسائل سبب شده است که این شهر به گران‌ترین شهر استرالیا و یکی از گران‌ترین شهرهای جهان تبدیل شود. البته در صورتی که شما شاغل باشید از پس هزینه‌های زندگی در این شهر برخواهید آمد اما اینکه بتوانید پس انداز هم داشته باشید کمی دشوار خواهد بود. ساکنین شهر سیدنی از بالاترین سطح رفاه برخوردارند و به همین دلیل نیز هزینه‌های بالای زندگی در این شهر را به جان می‌خرند.

 

سبک زندگی در سیدنی life style

در حالی که ملبورن به خنک بودن و فرهنگ زیبا شهرت دارد، کافه ها در این شهر حرف او را می‌زنند. اگر از انگلستان به سیدنی بروید قطعاً تأکید بسیار بیشتری بر فرهنگ قهوه خوری مشاهده خواهید کرد. به ویژه تعداد کافه‌های مستقل و هنری در مقایسه با زنجیره‌های بزرگی مانند استارباکس که در خیابان‌های بلند انگلستان تسلط دارند، بسیار بیشتر است.حتی در صنعتی‌ترین مناطق سیدنی نیز کافه‌های جالب توجهی وجود دارند.

سیدنی همچنین دارای بسیاری از گالری‌های هنری، موزه‌ها، تئاترها و مناطق تاریخی برای بازدید هستند و جشنواره‌هایی برای لذت بردن در تمام طول سال در این شهر برگزار می‌شوند. همچنین بازارهای آخر هفته، موسیقی زنده و مراکز خرید بسیار زیادی هم در سیدنی وجود دارند.

تجربه یک روز ماندن در ساحل با وجود آب و هوای نیمه گرمسیری و خط ساحلی گسترده، بسیار لذت بخش خواهد بود. برخی از پارک‌های ملی تجربه کمپینگ و پیاده روی در سیدنی را به فعالیتی سرگرم کننده تبدیل کرده است. ورزش‌های آبی مانند موج سواری کیت در این شهر معمول هستند و به طور کلی سیدنی مکانی عالی سرگرمی و حفظ تناسب اندام است.

آرامش داشتن ، نداشتن استرس ،خونگرم بودن، راحت و شوخ طبع بودن اهالی زبان زد هست

پس از ورود به سیدنی ، قطعا با این عبارت بارها روبه رو خواهید شد”no worries, mate” یعنی نگران نباش رفیق.این عبارت ریشه در عمق وجود استرالیایی ها داره

 دلایل این خونسردی  استرالیایی ها میتونه ریشه های فرهنگی، طبیعت بکر و زیبا و کیفیت بالای زندگی باشد، اما هر چه که هست، هیچ چیز نمی تواند حال استرالیایی ها را خراب کند. ایرانی ها هم با مهاجرت به این کشور، این رفتار را تمرین میکنند و به مرور زمان این فرهنگ را پذیرا میشوند

مهربان و خونگرم بودن یکی از مشخصه های والای مردمان استرالیاست ،شنونده های خوبی هستند و با طرف مقابل شون از صمیم قلب همدلی میکنند گاها دیده میشه با ناراحتی شما متاثر میشوند 

اهل شادی و رقص هستند و در ایونت ها و رویدادها فعالانه شرکت میکنند ،شوخ طبع و خندان هستند طوری که از مصاحبت با استرالیایی ها سیر نمیشوید ،در یک کلام از هم نشینی با آنها نهایت لذت را خواهید برد.